top of page

Ścieżki ogrodowe to stały element architektury wokół domu i w ogrodzie. Kostka granitowa to połączenie urody kamienia i wyjątkowa praktyczność.

PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA MIEJSCA REKREACJI NAD STAWEM W GĘBICACH

 

Przedmiotem inwestycji jest realizacja projektu rewitalizacji przestrzeni publicznej – centrum wsi Gêbice na działce nr 112/5. Inwestycja obejmować bêdzie zagospodarowanie  zaniedbanych terenów zielonych w formie miejsca
rekreacyjnego z niewielkim zbiornikiem wodnym. Projektuje się nowe ciągi piesze, altane, grila murowanego , ławki, oraz tereny zielone

Strzyżone rośliny - jak od fryzjera

 

Jednym ze sposobów na nadanie ogrodowi indywidualnego charakteru jest formowanie drzew i krzewów.Kształtowanie bryły, poszukiwanie wyrafinowanej formy... Cięcie drzew i krzewów to zajęcie z pogranicza ogrodnictwa i sztuki.Umiejętnie strzyżone przez lata krzewy to prawdziwe rarytasy, które mogą uświetnić wiele ogrodowych wnętrz

 

Zwycięski projekt!!!

 

W dniu 23 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste wręczenie umów symbolizujących start lokalnych projektów w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Działaj Lokalnie IX” edycja 2015, realizowanego przez: Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie  Dziecko.

Celem programu „Działaj Lokalnie” jest m.in. podejmowanie przedsięwzięć na rzecz dobra wspólnego i aktywizacji lokalnej społeczności do wspólnych działań. Dotacje są przeznaczone na zakup tych usług i produktów, które pozwalają na realizowanie działań nie patrząc na przeszkodę finansową.

Tegorocznym zwycięzcą został projekt złożony przez grupę nieformalną   "Kreatywni belfrzy",  którą tworzą nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkól Rolniczych w Grabonogu. Projekt pt. "Od ziarenka do bochenka". Warsztaty pieczenia chleba zakończone spotkaniem plenerowym otrzymał dofinansowanie wysokości 5400zł a całkowita wartość budżetu projektu wynosi 8 570zł.

Rozstrzygnięcie V edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”

            Gmina Krobia otrzyma dofinansowanie w wysokości 24 006,00 na realizację projektu pn. ,,Domachowo - stolica biskupizny W tańcu wirowanie, tradycji smakowanie".

         W dniu 29 maja 2015r. Zarząd Województwa Wielkopolskiego uchwałą nr 577/2015 przyjął listę rankingową projektów zgłoszonych do V edycji konkursu ,,Pięknieje Wielkopolska Wieś”. W tegorocznym naborze do organizatora konkursu, którym jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wpłynęło z całej Wielkopolski, aż 289 wniosków. Z uwagi na zaplanowaną kwotę 2 500 000 zł w budżecie województwa rekomendowanych do dofinansowania  jest tylko 112 wniosków, wśród których jest wniosek Gminy Krobia.

       Projekt zagospodarowania terenu wraz z projektem technicznym wykonała Pracownia Architektury Krajobrazu GARDEN FURMAN - to kolejny projekt wykonany przez firmę, który otrzymał dofinansowanie.

Projekt zagospodarowania kompleksu sportowo- rekreacyjnego miejscowości Chwałkowo, gmina Krobia

Przedmiotem opracowania był projekt zagospodarowania terenu  w ramach V edycji  konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

 

Projekt zagospodarowania

 

Przedmiotem opracowania był projekt zagospodarowania terenu przy świetlicy wiejskiej w Domachowie w ramach V edycji  konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

„DOMACHOWO- STOLICA BISKUPIZNY W TAŃCU WIROWANIE, TRADYCJI SMAKOWANIE”.

Sezon ogrodowy rozpoczęty

 

Przedwiośnie oznacza bowiem rozpoczęcie nowego sezonu ogrodniczego. To odpowiednia pora zwłaszcza na porządki i dokładny przegląd ogrodu

Marzec to doskonały czas na przeprowadzenie wiosennego cięcia prześwietlającego wielu drzew i krzewów owocowych.

Edukacyjna ścieżka przyrodniczo-historyczna na terenie ZSR w Grabonogu

Poniżej film przedstawiający trasę ścieżki

                                                           
 

Rozdrabnianie gałęzi

 

Do oferty firmy wprowadziliśmy nową usługę polegającą na rozdrabnianiu gałęzi. Dzięki profesjonalnej maszynie jaką jest rębak czynność ta jest o wiele szybsza i mniej kłopotliwa natomiast powstały odpad w postaci zrębków jest od razu pakowany do worków.

Zastosowanie : rozdrabnianie odpadów gałęzi i drewnianych odpadów poprodukcyjnych, rozdrabnianie liści , słomy, kukurydzy, siana oraz resztek z ogrodów i sadów. 

EXTRA ZADANIA:  produkcja perlitu, produkcja podsypki pod drzewka iglaste,recykling tworzyw sztucznych, część linii  produkcyjnej gdzie zachodzi potrzeba wstępnego rozdrobnienia materiału.

Dzięki łatwości w transporcie i wbudowanemu silnikowi usługa ta może być wykonywana na miejscu u klienta.

Edukacyjna ścieżka przyrodniczo-historyczna na terenie ZSR w Grabonogu-zaprasza

 

 

W maju 2014 r. zakończyły się prace związane z budową ścieżki  przyrodniczo-historycznejna terenie ZSR Grabonóg

Ścieżka, na którą mamy przyjemność Państwa zaprosić znajduje się na terenie parku dworskiego Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Każdemu, kto przyjmie nasze zaproszenie, chcemy pokazać piękno lokalnej przyrody i jednocześnie przybliżyć zagadnienia związane z osobą bł. Edmunda Bojanowskiego.

Mamy nadzieję, że pobyt w tym miejscu będzie bodźcem do pogłębiania wiedzy na temat ojczystej przyrody.

 

 

Zapraszamy na trasę i jednocześnie życzymy przyjemnego pobytu i niezapomnianych wrażeń!

 

 

 

 

 

 

 

 

               Wizyta w parku w Godurowie

   W dniu 25.06.2014 r. grupa uczniów z klas I i  II Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu udała się na wyjazd dydaktyczno –naukowy do parku dworskiego w Godurowie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią założenia dworsko –parkowego znajdującego się na terenie ogrodu. Mogli również poznać walory przyrodnicze i krajobrazowe parku oraz zobaczyć zbiory gatunków roślin unikatowych w naszym kraju.

    Uczniowie zobaczyli wspaniałe okazy drzew rodzimych i introdukowanych, na które nieczęsto można popatrzeć w naszych lokalnych warunkach. Ponadto dowiedzieli się i zobaczyli jak wygląda profesjonalnie przeprowadzony proces rewaloryzacji założenia zabytkowego.

    Wspomniana forma zajęć jest ciekawym doświadczeniem pogłębiającym i utrwalającym wiedzę na konkretnych przykładach z zakresu nauczanych przedmiotów architektury krajobrazu.Wyjazdowi towarzyszyła sympatyczna atmosfera i wymarzona pogoda. 

Uczcili 25. lecie upadku PRL

4 czerwca 1989r., dokładnie 25 lat temu w Polsce odbyły się częściowo wolne wybory, który dały nam realną szansę na samostanowienie pierwszy raz od zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji w parku w Grabonogu przeprowadzona została akcja sadzenia "Alei  Wolności".

"Aleja Wolności” znalazła swoje miejsce w parku dworskim w Grabonogu, a w jej uroczystym zasadzeniu brali udział:  Starosta,  członkowie Zarządu Powiatu, radni Powiatu Gostyńskiego oraz uczniowie Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Sama akcja sadzenia drzew nawiązuje do podobnej, która miała miejsce w latach 1918-1928, kiedy to społeczeństwo wraz z służbami leśnymi sadziło drzewa.

Teraz pozostaje mieć nadzieję, że świeżo posadzone drzewa będą rosły i przypominało nam o tym dniu przez wiele lat.

Konkurs pn.: "Sposób zagospodarowania małych zbiorników wodnych"

     W dniu 10 kwietnia w Babkowicach odbył sie konkurs organizowany przez Centrum Rozwoju Gminy Pępowo w związku z realizacją projektu "Inwentaryzacja małych zbiorników wodnych wraz z przeprowadzeniem konkursu dla społeczności lokalnej" pn: Sposób zagospodarowania małych zbiorników wodnych.

       W konkursie uczestniczyli uczniowie klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu. Projekt zagospodarowania zbiornika wodnego w swojej miejscowości wykonała Hanna Furmaniak pod opieką pana Miłosza Mielczarka.

      Komisja Konkursowa w składzie:

- Jarosław Lisiecki- prezes zarządu CRG,

- Marcin Furman- architekt krajobrazu,

- Andrzej Maleszko- architekt.

Komisja konkursowa wysłuchała prezentacji pomysłów oraz dokonała analizy przygotowanych projektów.

        Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpiło 23 kwietnia 2014 r.

 

  Edukacja ekologiczna młodego pokolenia to główny cel akcji organizowanej przez starostwo powiatowe w Gostyniu

Najpierw szkolenie

Zanim uczniowie grabonowskiej szkoły przystąpili do sadzenia drzew musiały przejść odpowiednie szkolenie, które poprowadził Jerzy Różański specjalista ds. edukacji Nadleśnictwa Piaski. Leśniczy zaprezentował uczniom ABC sadzenia lasu. Wyjaśnił, jak sadzić sadzonki, aby ułatwić ich adaptację do warunków występujących na uprawie leśnej.

Ciężko, ale przyjemnie

    Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rogowie 60 uczniów ZSR w Grabonogu wraz z nauczycielami leśnikami, samorządowcami oraz pensjonariuszkami DPS Rogowo sadziła wspólnie drzewa zakładając uprawę leśną.

W trwającej trzy dni akcji uczniowie posadzili ponad 7000 sadzonek dębu bezszypułkowego. wiązu, buka, , brzozy, olcht, jarzębu pospolitego oraz szwedzkiego.

    Poprzez takie inicjatywy Powiat gostyński, Zespół Szkół Rolniczych oraz DPS Rogowo chce popularyzować działania, które mają na celu kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży, nauczenie obcowania z przyrodą oraz uświadomienie, iż wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy, za przyrodę, za warunki życia dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Akcja sadzenia drzewek na terenie DPD Rogowo

Cykl szkoleń "Projektowanie ogrodu wiejskiego" wraz z aranżacją "Ogródka Zosi"

 

Uczniowie technikum kształcącym w zawodzie technik architektury krajobrazu uczestniczyli warsztatach z techniki decoupage. Warsztaty dla architektów krajobrazu prowadziła pani Katarzyna Borowczyk, która przybliżyła tajniki prostej techniki tworzenie dekoracji.

Decoupage (czyt.dekupaż) to technika zdobnicza znana od dawna, w dodatku bardzo prosta. Za jej pomocą można niemal każdy przedmiot w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić. Technika ta polega na zdobieniu przedmiotów np. butelek, kasetek, biżuterii, doniczek a nawet mebli, poprzez malowanie i ozdabianie ich elementami z papieru lub serwetek. Motywy są precyzyjnie wycięte lub wyrwane i przylepiane do odpowiednio przygotowanej powierzchni. Odstępy między nimi uzupełnia się farbami akrylowymi, wielokrotnie lakieruje i szlifuje tak, aby całość naśladowała ręcznie malowany wzór. Do zdobienia przedmiotów potrzebne są pędzle, farby akrylowe, klej, lakier pękający, środki konserwujące.

Młodzież podczas zajęć wykazała się dużą kreatywnością, starannością oraz rozwinęła swoje manualne zdolności, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości.

Warsztaty decoupage 27.02.2014

KONKURS ,,KREACJA PRZESTRZENI’’

ZADANIE KONKURSOWE:

PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA RABATY SZKOLNEJ W CENTRUM EDUKACJI OGRODNICZEJ W SZCZECINIE

UCZESTNICY:

 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach technika architektury krajobrazu, ogrodnika, rolnika.

FORMAT PRAC:

Projekt wykonany techniką ręczną lub komputerową:

  • rzut z góry w dowolnej skali umożliwiającej dokładne odczytanie projektu w formacie A3 lub A2;

  • min. jedna wizualizacja, dodatkowo może być makieta;

  • spis wszelkich materiałów i roślin zastosowanych w projekcieoraz opis z uzasadnieniem zastosowanych rozwiązań.

HARMONOGRAM KONKURSU:

 

Termin nadsyłania prac do 31.03.2014r. Ogłoszenie i rozstrzygnięcia konkursu: 15.04.2014r.

Laureaci o wynikach konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie lub drogą mailową.

Unknown Track - Unknown Artist
00:00


 

bottom of page